Koberce K+K

Lino už není lino, posunuli jsme se dál!

15. 04. 2020

Co se Vám vybaví, když se řekne lino? Mnoha lidem naskočí obrázek nevkusné nekvalitní podlahy z panelákové výstavby let dávno minulých. Ovšem pozor! Chyba lávky, dnešní lino, či chcete-li PVC podlaha už je dávno o něčem jiném.

PVC podlahy

Bylo nebylo jedno lino…

Se znalostí současných možností a technologií se to již skutečně zdá jako úsměvný příběh ze staré pohádky. Lino jako synonymum nekvalitní podlahy, to je hudba minulosti. Samozřejmě stále na trhu naleznete levná lina či PVC. Ta jsou však často poznat na první pohled. Jejich provedení a dekor Vás zpravidla spíš odradí, v interiéru působí na první pohled lacině a „uměle“. Přitom hezkých kvalitních variant za rozumnou cenu najdete jenom u nás bezpočet.

Role lina

Jak poznat kvalitu

Při výběru PVC podlahy byste měli věnovat pozornost na prvním místě provedení a technickým parametrům. Od ceny se často odvíjí i kvalita. Levnější lino mívá často slabší nášlapnou plochu a v důsledku toho je pak i méně odolné. Rozhodně proto nedoporučujeme pokládku takového PVC do pokojů s vysokou frekvencí užívání. Snese jej ložnice či hostinský pokoj, ale rozhodně ne obývací pokoj nebo kuchyně.

Stylový interiér

V současnosti platí, že kvalitní lino nebo PVC podlaha dokáže v interiéru vykouzlit neopakovatelný pocit elegance. Snadná pokládka, snadná údržba a nepřeberné množství vzorů – a to je pouze základní charakteristika.

PVC je opravdovým materiálem budoucnosti. Kvalita provedení v případě strukturovaného povrchu může být natolik dokonalá, že jsou na první pohled jen stěží k rozeznání třeba od podlahy dřevěné. Estetická funkce ruku v ruce s výbornými údržbovými vlastnostmi a zároveň mimořádná trvanlivost – to všechno jsou devizy kvalitní PVC podlahy. Novodobé lino je zkrátka sázkou na jistotu.

O PVC stručně:

  •         Předchůdcem PVC byla krytina známá jako „lino“. Dnešní materiály jsou kvalitnější, dekory hezčí.
  •        PVC mívá textilní podložku. Podložka vyrovná jemné nerovnosti podkladu, tlumí kročejový hluk a je zároveň tepelnou izolací.
  •        V často užívaných prostorách podlaháři PVC krytinu k podlaze přímo lepí.
  •        Při výběru PVC krytiny dobře počítejte a vyberte vhodnou šířku, ať vznikne co nejméně spojů.
  •       Dejte pozor na zátěžovou třídu a sílu nášlapné vrstvy – čím jsou hodnoty vyšší, tím je podlaha kvalitnější, odolnější, ale také dražší. 
  •        PVC podlaha je snadná na pokládku i údržbu, můžete pod ni instalovat i podlahové topení.

 

Zkušení odborníci Vám s výběrem rádi poradí, zařídí dopravu i položení PVC podlahy. Zjednodušte si život a neváhejte nás kontaktovat!